Gabona-méhpempő tápláló arckrém (50ml)

8200 Ft

A kinti szabadidő kedvelőinek és enyhe anti-aging arckrémre vágyóknak készült a TRADI NATURAL Gabona-méhpempő tápláló arckrém. A gabona csíraolajok és a méhpempő együttesen, kiválóan ellensúlyozzák a környezeti hatásokat (hideg, szeles idő, napsütés), valamint segítenek a ráncok kisimításában. 40+ korosztály, vagy szabadtéren sokat tartózkodók számára javasoljuk.

Alkalmazási mód: Alapos kézmosást követően a kencét vidd fel az arcodra és masszírozd a bőrödbe.
Ellenjavallat: méhészeti termékekre ismert allergia esetén nem alkalmazható!

Kategória: Címke:

Leírás

Gabona-méhpempő tápláló arckrém

Télen nappali és éjszakai, nyáron éjszakai használatra javasolt

A gabona-méhpempő tápláló arckrém fő alkotói a búzacsíra és kukoricacsíra. Két legfőbb gabonafélénk csírái rengeteg értékes ásványi anyagot és vitamint tartalmaznak, melyek bőrre gyakorolt hatásaiban kiemelkedőek.  A gabonacsírákból előállított hidegen sajtolt olajok hidratáló hatásuk mellett remek bőrregenerálók, bőrszerkezet javítók, valamint hatékonyan lépnek fel a bőröregedés ellen. A csíraolajok tápláló tulajdonságát remekül egészíti ki a méhpempő, mely kollagén termelést serkentő hatása fiatalítja az érett bőrt.

A gabona-méhpempő tápláló arckrém enyhe anti aging hatása mellett javasolható továbbá a kinti szabadidő kedvelőinek: mindazoknak, akik folyamatosan erős környezeti hatásoknak vannak kitéve, akik hóban, szélben, esőben, napsütésben szeretnek huzamosabb ideig kint tartózkodni (sportolni, kirándulni), ezért időnként erősebb bőrfeltöltésre van szükségük, mint amit egy enyhe hidratáló kence nyújt.

Tudtad?

A kukorica Amerikában őshonos növény, termesztésük számos indián törzshöz fűződik, a mai Mexikó területéről származik. Egyes írásos források szerint a pueblo indiánok ősei több, mint 6000 évvel ezelőtt kezdték el a kukoricatermesztést. A kukoricaszemeket feltehetőleg igen változatos módon tudták hasznosítani: lisztté őrölték, lepényeket készítettek, sőt, még a pattogatott kukorica sem volt idegen számukra.

Egyes források szerint az indiánok ismerték az olaj előállításának módját: a magokat az olaj kinyerése előtt először megdarálták, és aztán az így kapott lisztet vízzel, majd hosszabb idő elteltével a kisülő olajat szűrték le. Az így előállított kukoricaolajat használták például az ételek főzéséhez, vagy a bőr és haj ápolására is.

A csírázott kukoricaszem olajtartalma mintegy 35%, fő összetevője a linolsav, mely omega-6 zsírsav nélkülözhetetlen a sejtek regenerálódása és a bőr hidratálása szempontjából. A kukoricacsíra olaj igen magas E-vitamin tartalma mellett jelentős A és D vitaminnal rendelkezik, melyek segítenek megvédeni a bőrt az idő előtti öregedéstől és a környezet káros hatásaitól. A kukoricacsíra olja nem csak a bőrre gyakorol kedvező hatást: a hidegen sajtolt olajok szerelmesei a konyha főzésben nélkülözhetetlen alapanyagként tartják számon!

Egyes források szerint a búza termesztés története 75 ezer évre nyúlik vissza, más források szerint még ennél is távolabbra tekinthetünk. A búza őse, a vad alakor fajta és a tönke az ókori Egyiptomi mezőgazdasági tevékenységhez köthető, és a mai Törökország területéről terjedt el a kereskedelmi tevékenység révén.

A búzacsíra olaj az ókorban ismert és használt kozmetikai és gyógyászati termék volt. Az ókori egyiptomiak és rómaiak is használták a búzacsíra olajat, mint a szépségápoló szer. A búzacsíra olajat a búzacsíra magjaiból préselték ki, és gazdag tápanyagokban, többek között E-vitaminban és antioxidánsokban volt. Az ókori Görögországban a búzacsíra olajat aranyesőnek nevezték, mert a napsütés jól világította ki a cseppeket a hajon és a bőrön.

A búza Európában különösen nagy hagyománnyal rendelkezik, az aratása már-már szertartássá nőtte ki magát. A hántolatlan búzaszem és a csíra igen gazdag B és E -vitaminban, tartalmaz béta-karotint, kalciumot, magnéziumot, vasat, foszfort, cinket, rostokat és ásványi sókat.

A búzaszemek feldolgozása igen sokrétű. Elődeink és nagymamáink nem feltétlenül őrölték finomra a búzaszemeket, és a búzacsírát is felhasználták a konyhában.

Kutasd fel dédnagymamáink egyik kedvelt süteményét, a búzacsíramálét! Egy tepsi máléhoz mindössze 25 dkg búza, 1,3 l víz és 1 kg liszt szükséges.

A méhpempő kozmetikai alkalmazásának története több ezer évre nyúlik vissza. Az ókori Egyiptomban például a királynők és a felsőbb osztálybeli nők rendszeresen használták a méhpempőt a bőrük és a hajuk szépségének megőrzése érdekében. Kínában és más ázsiai országokban is régóta ismerték a méhpempő szépség- és egészségügyi előnyeit.

A hagyományos kínai orvoslásban például az apiterápia – méhészeti termékek gyógyászati ​​felhasználása – része a terápiás módszerek palettájának.

Termék összetevők

Összetevők: víz, búzavirág víz, búzacsíra olaj, bio babassu olaj, kukoricacsíra olaj, glicerin, olivem, murumuru vaj, bio méhpempő por, solagum, cosgard, bio rhododendron illóolaj, citrom illóolaj

Ingredients (INCI): Aqua, Centaurea Cyanus Flower Water, Triticum Vulgare Germ Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Zea Mays Germ Oil, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Royal Jelly Powder, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid and its salts, Rhododendron Anthopogon Flower/Leaf Extract, Citrus Limon Leaf Extract, Pinene, beta-Pinenes, Limonene, alpha-Terpineol, beta-Caryophyllene

CPNP szám: 4428336

Még nincsenek értékelések.

„Gabona-méhpempő tápláló arckrém (50ml)” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük